Nové úlovky #1

31. 5. 2021

Před pár dny se mi ozval kamarád s tím, že přemýšlí o prodeji svého Gameboye Color, který jsem mu před nějakým rokem čistil a vyměňoval mu tlačítka. Nabídl mi ho spolu s americkou verzí hry Pokemon Blue za fajn cenu, a tak jsem jeho nabídku přijal.

Zároveň jsem našel na marketplacu inzerát s konzolí Atari 7800, která mi doteď ve sbírce chyběla. Na fotkách vypadala konzole ve velmi pěkném stavu. Kromě konzole byly na fotkách také originální i neoriginální ovladače a známé hry, jako například Donkey Kong nebo Mario Bros. S pánem jsem se předem domluvil na částce a osobním vyzvednutí v neděli odpoledne.

V sobotu jsem tedy odkoupil Gameboy od kamaráda a rovnou mu vrátil originální tlačítka, která jsem měl u sebe schovaná v náhradních dílech. Následně jsem v neděli jel autem 20 minut do menší vesnice, kde jsem se setkal s prodejcem Atari setu. Dali jsme se do řeči ohledně starých konzolí. Nechal mě si vše kompletně zkontrolovat a samotná konzole byla, až na pár vlasových škrábanečků na stříbrné části, v dokonalém stavu. Veškeré hry se zdály být také v pořádku, a tak jsem konzoli odkoupil.

Poté se mě pán zeptal, zda jsem viděl i jeho další inzerát s konzolí Game Gear od Segy. Ten jsem bohužel neviděl, ale stejně bych zájem neměl, protože můj budget už byl takřka vyčerpán. Následně mi však prodejce řekl, že má ještě nějaké Gameboye, které ale nemají přední rámečky, proto na ně ani inzerát nepsal. Na to jsem už samozřejmě slyšel více a projevil o ně možný zájem. Prodejce mi je zanedlouho přinesl, jednalo se o 2 Gameboye v Play it loud transparentní edici, které však postrádaly přední rámeček a zadní kryt od baterií. K tomu donesl ještě jeden zubožený Gameboy Advance SP, kterému někdo ulomil obrazovku. Gameboye jsem si rovněž mohl vyzkoušet, a po zapnutí jsem neviděl žádný problém s obrazovkou ani zvukem. Domluvil jsem se tedy na fér ceně a Gameboye odkoupil.

Po příjezdu jsem hned vyzkoušel konzoli Atari, která byla naprosto funkční, a to včetně všech her. Pro vyzkoušení funkčnosti základní desky u Gameboye Advance SP bylo potřeba odšroubovat zadní část krytu a uvolnit přetržený ribbon kabel od displeje ze zámečku. Poté bylo možné vyzkoušet zapnutí desky s hrou (podle zvuku hry jsem poznal funkčnost), následně jsem ještě pro kontrolu připojil displej od jiného SP a obraz fungoval, funkčností jsem si tak byl jistý.

Příště se tedy chystám na čištění classických Gameboyů a brzy také na IPS mód pro Gameboy Advance SP, máte se na co těšit! 🙂